Vdychovanie domového prachu a alergénov je jedným z hlavných spúšťačov astmy. Ľudia s alergiou na prach trpia počas spánku aj vďaka roztočom, ktoré sa vďaka nemu tvoria. Štúdie dokázali, že najsilnejšie alergény pochádzajú pravé z výkalov vzniknutých roztočov. Vo vašom matraci sa ich každý deň narodia tisíce. Je čas im povedať stop.

Ako proti nim bojovať?

Dôsledkom dlhodobého spánku v nedostatočne prečistených matracoch plných prachu a roztočov môžu byť rôzne typy ekzémov, alergických ochorení no rovnako aj veľmi nepríjemná senná nádcha. Pre účinný boj s roztočmi neexistuje jednoznačná zbraň. Dôležitou je prevencia, dôkladna kontrola obydlia a eliminácia roztočov na miestach kde sa môžu nachádzať. Ich hlavným útočiskom sú práve matrace. Priemerne používaný matrac má vo svojom vnútri od 100 tisíc do 10 miliónov roztočov rôzneho druhu. Desať percent hmotnosti dva roky starého vankúša môže byť zložených iba z mŕtvych roztočov a ich výkalov. Roztoče pre svoj život preferujú teplé a vlhké prostredie, presne také aké im poskytuje vnútorný matrac. Ich obľúbeným jedlom sú kúsky ľudskej kože a lupiny. Tvoria takmer 80% materiálu, ktorý dokážeme vidieť vznášať sa vzduchom. Spálne, koberce a čalúnenie predstavujú to najlepšie miesto pre ich život, ktoré im mnohokrát nevedomo poskytujeme. Po vdýchnuti roztočov sa v tele alergikov začínajú okamžite tvoriť protilátky, ktoré spôsobujú preťaženie nosných dýchacích ciest a ich následný opuch. Typickými príznakmi alergie na roztoče sú : senná nádcha, slzenie očí, nádcha, kýchanie, astma, dýchacie ťažkosti, ekzémy, červené oči, upchatý nos, svrbenie nosa, kašeľ, hlieny, no dokonca aj opuchy tváre.

Naše služby

Využite preto ponuku našich služieb, ktorá zabezpečí aby ste sa o svoj spánok už nemuseli báť. Tepovanie matracov realizujeme výlučne s tými najmodernejšími prípravkami a technológiami. Hĺbkovým čistením vás zbavíme špiny, zažranej špiny, roztočov a iných nečistôt. Výsledným efektom je perfektne vyčistený povrch, žiarivé farby a svieža vôňa. Neváhajte a kontaktujte nás !